czwartek, 20 października 2011

Straszymy

Witajcie w ten mglisty i deszczowy dzień.
Dzisiaj na Scrapujących Polkach wystartowało moje pierwsze wyzwanie w dziale AA/MM pt "STRASZYMY". Na swój debiut jako projektantki przygotowałam wam coś z dreszczykiem. Do wykonania jest kompozycja przestrzenna ze świecą, w klimacie rodem z horrorów . Ja i moje dzieciaki  uwielbiamy takie klimaty oraz te wszystkie zjawy,stwory i potwory, a że wkrótce ...Halloween to temat sam się nasunął .

Straszyć będziemy  za pomocą świecy ( jednej lub kilku).

Wytyczne:
-ma to być kompozycja przestrzenna ze świecą ( czyli świeca +dodatki)
- papier
-używamy minimum 3 media

A oto moja praca 
i szczegóły

Tak wygląda  pajęczyna, którą sama utkałam z białych nieco grubszych nici . Świece to zniczowe wkłady pomalowane czarnym tuszem i gesso , na wierzchu polewane roztopionym woskiem ( później dojdzie krew uzyskana za pomocą bordowego lakieru do paznokci i czerwonego perlenpena)

 oto krew
Pająk jest to motyw wycięty z papieru My Mind`s Eye "The Spider`s Web", ale najpierw podrasowany perlenpenami czarnym i czerwonym , w celu uzyskania efektu wypukłości ( następne zdjęcie to pokazuje)


 Dodałam też kilka małych pajączków wyciętych puncherem i tak samo pogrubionych. Na zdjęciu widoczny jest szkielet ( fragment dinozaura podwędzonego chłopakom z zabawek)


Całość jest umieszczona na talerzyku obklejonym gazetą i spryskanym mieszanką czarnego tuszu ,wody i perfect perl  , na końcu całość pociągnięta odrobiną gesso. Gaza również została potraktowana tą mieszanką.Zapraszam do obejrzenia prac innych projektantek na forum Scrapujace Polki, 

A wszystkich odważnych do zmierzenia się z tym wyzwaniem :)

7 komentarzy:

 1. O matyldo ale czad.. rewelacyjny projekt :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brrrrr świetna praca :)!!! Ty to masz pomysły :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. no kochana, dałaś czadu :) Halloween nie znoszę, ale twoja pajęczyna i pająki super :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Efekt jest piorunujący ! Brawo !!! Bardzo mi się podoba Twoja praca :) Moja córka też lubi takie klimaty i czas Hallowenu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za odwiedziny i pozostawione tutaj słowo :)